Аваков: російська мова не належить Росії, навіщо її віддавати?

Аваков: російська мова не належить Росії, навіщо її віддавати?

Для того, щоб боротися із пропагандою Кремля по всьому світу, Україна повинна ініціювати мовлення власних російськомовних каналів. Адже російська мова не є власністю держави-агресора.Про це в інтерв’ю «Гордону» заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він акцентував увагу на тому, що російська також є частиною культури України, тому її потрібно використовувати для боротьби з ворогом.

«Ми повинні ініціювати, щоб наші канали були по всьому світу. У тому числі й російськомовні. Тому що я хочу сказати, що російська мова, або, як я її називаю, «слобожанську мову» в нашому випадку, – вона не належить Росії. В Україні державна мова українська. Але російська мова і російська мовна культура значною мірою належить і українцям теж. Чому я повинен її віддавати?» – пояснив свою позицію Аваков.


У якості аргументу він також додав, що воїни Збройних сил України в окопах на Донбасі точно так само розмовляють різними мовами.

«І тому якщо у всьому світі з’являються канали з редакцією українського мовлення, з точки зору української позиції, я думаю, що багатьом буде цікаво, й із задоволенням вони будуть їх дивитися. Це стосується й Ізраїлю, і Штатів, і де завгодно. А якщо їх немає, ну, ти дивишся «раша-ТВ», «Росія-1″ де-небудь на якомусь острові. Дивишся годину, дивишся дві, а потім розумієш, що сам віриш уже», – обурився очільник МВС.


Слід зазначити, що заяву Авакова дуже швидко поширили російські пропагандистські ЗМІ. Так, на їх шпальтах одразу ж з’явилися заголовки «Аваков закликав не віддавати російську мову Росії», «Аваков заявив про приналежність російської мови України», «Аваков оголосив російську мову «слобожанською» тощо.

РосЗМІ бурхливо відреагували на слова Авакова про російську мову
Російські пропагандисти відреагували на заяву Авакова щодо російської мови
Залиште свій коментар