В Україні ухилення від мобілізації може каратися навіть в’язницею — від 3 до 5 років позбавлення волі. У своєму YouTube-каналі адвокат Тарас Никифорчук проаналізував один з останніх судових випадків у нашій країні: у Львові чоловік «проспав» мобілізацію і жорстко поплатився, йому хотіли дати три роки за гратами.

Згаданий  вище військовозобов’язаний пройшов військово-лікарську комісію і був визнаний придатним до служби під час особливого періоду в Україні, потім він отримав повістку. Але в зазначену дату і час він не прибув до місця призначення і не попередив про причини неявки за повісткою на відправку, читає справу адвокат. Потім представники ТЦК звернулися в поліцію, де і розглядали цю заяву.


«Він сам фактично підтвердив те, що розповідав той самий свідок — співробітник центру комплектування. Дійсно він комісію пройшов, повістку отримав і розписався і, відповідно, збирався-збирався і проспав. А надалі він не зміг з’явитися, тому що у нього хворий батько», — продовжив аналізувати справу адвокат.

Суд визнав військовозобов’язаного винним у порушенні статті 36 КК України, але на підставі статті 75 КК засудженого звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки.


«Дали йому за умовним терміном 2 роки. Я не знаю, чи буде там оскаржувати прокурор, чи буде ця людина оскаржити з адвокатом. Вирок я вважаю досить справедливим. Тому що коли цих людей нещасних закривали за те, що вони ухилялися від мобілізації, на реальний термін, це досить жорстко», — заявляє Никифорчук.

Українець «проспав» мобілізацію-деталі справи

У Львові суд розглянув досить справу військовозобов’язаного, який стверджує, що просто «проспав» в той день, коли повинен був з’явитися на збори. А потім не прибув, за його словами, в ТЦК, тому що у нього хворі батьки.

«… пройшовши військово-лікарську комісію, готовий був прибути до місця призову, проте у день відправки на мобілізацію проспав і вчасно не прибув до місця призначення. На наступний день і всі інші дні не прибув в РТЦК, оскільки не мав можливості з’явитися в зв’язку з тим, що у нього хворі батьки. Зараз готовий до призову на військову службу», — йдеться у вироку суду на сайті Єдиного реєстру судових рішень.