Частина міст України відмовилася від карантину вихідного дня: хто «відзначився»

Частина міст України відмовилася від карантину вихідного дня: хто «відзначився»

Кабінет міністрів України затвердив введення карантину вихідного дня вже із суботи, 14 листопада. Однак не всі міста погодилися піти на такі заходи.



Першим від карантину вихідного дня відмовився мер Львова Андрій Садовий. Свою позицію про карантинні обмеження він висловив на мітингу підприємців.

«Ухвалімо ще карантин обідньої перерви! На мою думку, це дурість», – заявив мер.


За словами Садового, у Львові відкриваються нові лікарні, з’являються нові ліжкомісця, медики вміють лікувати хворих на COVID-19, до того ж 25% львів’ян уже перехворіли на коронавірусну хворобу.

«Ми були, є і будемо разом із вами, жодного нерозумного рішення місто не ухвалюватиме. Це наше місто», – сказав він.


У Слов’янську Донецької області також відмовилися вводити карантин вихідного дня. Мер Вадим Лях наголосив, що вихідний у 100-тисячному прифронтовому Слов’янську і містах-мільйонниках Києві чи Харкові має істотні відмінності.

«Наші підприємці вже багато місяців і без того працюють лише для того, щоб зберегти свій бізнес і робочі місця. А для жителів передмістя вихідні дні – єдина можливість приїхати по покупки в місто або продати тут, на ринках, надлишки вирощеної сільгосппродукції», – зазначив він.

На думку Ляха, рішення про карантинні обмеження повинні ухвалюватися на місцях комісіями з надзвичайних ситуацій.

«Лист про це я вже надіслав до Кабміну. Сподіваюся, уряд піде нам назустріч. Поки жодних додаткових обмежень на вихідні ми вводити не будемо. Наша комісія відстежить ситуацію, і через тиждень ми ухвалимо рішення», – додав мер.

Крім того, мер Рівного Володимир Хомко вирішив почекати з введенням у місті карантину вихідного дня. За його словами, у понеділок збереться комісія з питань ТЕБ та НС, і тоді вже буде ухвалено рішення щодо цього.

Не підтримує карантин вихідного дня і мер Черкас Анатолій Бондаренко, який сам захворів на коронавірус.

«Я готовий підтримувати будь-які рішення уряду, але лише в разі, коли місто отримуватиме підтримку від держави. Нині ж спостерігається інша ситуація. На 35% піднімається ціна на газ, зупиняється нормальна робота малого й середнього бізнесу. Усе це призведе до мільйонних втрат міського бюджету. Місто може просто зупинитися», – попередив він.

Бондаренко вважає, що карантин вихідного дня недоречний для таких невеликих міст, як Черкаси.

«На вихідних наші люди здебільшого відпочивають на свіжому повітрі, у парках, за містом. Крім того, на мою думку, у великих супермаркетах є набагато більший ризик заразитися, ніж у маленьких магазинчиках, які дотримуються необхідних санітарних норм. Тому такі заходи не дадуть бажаного ефекту в боротьбі з хворобою, натомість можуть просто знищити дрібний бізнес. Тож наголошую: запровадження карантину вихідного дня – це велика помилка», – зазначив мер.

Глава Мукачева Закарпатської області Андрій Балога виступив проти карантину вихідного дня й закликав представників малого та середнього бізнесу робити все, щоб вижити, але дотримуватися всіх необхідних умов роботи.

«Карантин вихідного дня – це черговий крок, який лише імітує боротьбу з поширенням коронавірусу в Україні. Ефекту від нього буде мало, а ось шкоди для сфери обслуговування й дозвілля – дуже багато. Адже малий і середній бізнес, який і так ледь виживає в умовах епідемії, не може в будні платити зарплати й податки, а на вихідних – ні», – заявив він.

Чернігів теж не виконуватиме рішення про карантин вихідного дня. Про це сказав заступник міського голови Олександр Ломако.

«Уже традиційно ми про рішення уряду дізнаємося з новин, а самого документа ми досі не бачили. Якщо в рішенні уряду буде можливість ухвалювати рішення самостійно, то, звичайно, ми вважаємо, що ці карантинні обмеження, крім шкоди бізнесу, нічого не змінять, бо захворюваність навряд чи від цього суттєво зміниться», – додав він.

Також не планують вводити карантин вихідного дня в Одесі. Про це повідомив у зверненні, оприлюдненому на YouTube-каналі міськради, секретар оперативного штабу Одеської міської ради з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Олександр Тихановський.

«Станом на сьогодні на території міста Одеса зберігається «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки й поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19. Нині обласна та міська комісії ТЕБ та НС не ухвалили жодних рішень щодо введення карантину вихідного дня», – сказав Тихановський.

За його словами, Одеса й далі перебуває в «помаранчевій» зоні й дотримуватиметься всіх передбачених цим рівнем епіднебезпеки карантинних заходів. А саме: обов’язково носити маски та користуватися дезінфекторами в громадських місцях, дотримуватися соціальної дистанції.

Залиште свій коментар