ЗСУ витримали 14 штурмів і не дозволили ворогу захопити Торецьк
Росії не вдалося захопити Торецьк на Донеччині. Саме місто зруйновано на 70 відсотків.
На Донеччині російські війська в місто Торецьк не зайшли, хоч 14 разів штурмували місто і громаду. Про це в ефірі телемарафону повідомив очільник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
Торецьк під контролем ЗСУ
За його словами, росіянам не вдалося зайти у Торецьк За добу окупанти намагалися 14 разів штурмувати місто, а також селища Нью-Йорк та Північне. Сили оборони відбили ворожі атаки.
У самому місті наразі залишається близько 3 тисяч цивільних і вони не поспішають евакуюватися. “Підрозділи поліції “Білі Янголи” вивозять кожного дня, ризикуючи власним життям, щоб допомогти нашим людям”, – додав Філашкін.
Зараз в прифронтових населених пунктах залишаються близько 50 тисяч людей, у тому числі 4 тисячі дітей. Напередодні рятувальники закликали мешканців Покровського району Донеччини евакуюватися. Минулої доби рятувальники евакуювали з небезпечної зони 17 мешканців Гродівської та Новогродівської громад. За словами Філашкіна, російська армія знищила майже всі прифронтові міста Донецької області. Зокрема, місто Торецьк зруйновано на 70%.
МВС обіцяє карати батьків, які не дають вивозити дітей з небезпечних регіонів
Батьків, які відмовляють вивозити з небезпечних регіонів дітей, можуть переслідувати за невиконання батьківських обов’язків та залишення в небезпеці. Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в інтерв’ю Укрінформу.
Посадовиця назвала евакуацію дітей дуже гострим і болючим гуманітарним викликом та наголосила, що поліція насамперед націлена на порятунок неповнолітніх, а вже потім – на покарання батьків.
“Ми проводимо масштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього, але бувають випадки, коли дорослі, також батьки з дітьми, справді відмовляються від евакуації. На жаль, у випадку сім’ї Еліни Федоренко з Авдіївки трагедії не вдалося запобігти і. Хоча її можна було б уникнути, якби ці люди вчасно погодилися на евакуацію”, – каже Павліченко.
Чинне українське законодавство передбачає штраф або попередження за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей. Щодо залишення в небезпеці, то санкція статті за різними частинами передбачає обмеження чи позбавлення волі.