Це громадянство вони отримали ще у 2015 році, однак надалі від нього вирішили відмовитися. Проте, як підкреслили в СБУ, розгляд їхніх заяв блокує сама Росія.
Розгляд заяв щодо виходу з громадянства блокує Росія
В СБУ зазначили, що Сергій Наумюк ще перед призначенням на посаду заступника Голови СБУ пройшов усі необхідні перевірки, які визначені законодавством. Під час них вивчалася й інформація щодо його родичів та сім’ї.
Близькі родичі Сергія Наумюка є громадянами України, водночас про наявність у його батька та брата паспортів російської федерації Сергій Наумюк повідомляв раніше,
– підкреслили в СБУ.
Громадянство країни-терористки чоловіки отримали після початку війни та окупації Луганська, де вони проживали. Однак в СБУ зазначили, що після виїзду з тимчасово окупованого міста вони вирішили відмовитися від громадянства Росії. Для цього були подані відповідні заяви.
Вони виступають проти дій Росії, яка розпочала повномасштабну війну в Україні,
– зазначили в Службі безпеки України.
Наразі й батько Сергія Наумюка, і його брат перебувають у США. Саме там вони очікують на скасування громадянства країни-окупантки. Проте розгляд їхніх заяв наразі свідомо блокується з боку уповноважених органів Росії.
Російські паспорти отримали ще у 2015 році
Журналісти «Схем» зазначили, що російський паспорт Анатолій Наумюк, батько Сергія Наумюка, отримав у 2015 році. При цьому, відповідно до документа, тоді він подав заяву задля «набуття громадянства Російської Федерації».
Наумюк спочатку це заперечував (наявність російського громадянства у родичів – 24 Канал), але потім під час співбесіди на доброчесність визнав, що його батько й брат отримали російські паспорти «з побутових причин» у 2015-му році, але пізніше нібито від них відмовились,
– зазначили у проєкті «Схеми».
Сам Сергій Наумюк зазначав, що після окупації Луганщини його родичі спершу не хотіли покидати рідне місто та не йшли на співпрацю з загарбниками. Згодом, з 2015 по 2017 роки, його брат працював у Москві, звідки переїхав до США.
Після початку повномасштабного вторгнення туди ж перебралися також батьки Сергія Наумюка, де й подали документи у консульство Росії, аби вийти з громадянства країни-окупантки.