Росія залучила каральні загони: кадировці розстрілюють мобілізованих з ОРДЛО, які відмовляються воювати – ЗМІ
Активізація Сил оборони України на Херсонському напрямку спричинила хвилю дезертирства серед примусово «мобілізованих» Росією жителів Донеччини та Луганщини. Аби зупинити їхню втечу з поля бою, використовуються загородзагони, сформовані з кадировців.
Вони розстрілюють тих «мобізованих» з ОРДЛО, які втікають із позицій. До того ж це явище набуло вже масового характеру. Про це з посиланням на джерела в українській розвідці пише 24 канал.
Після початку контрнаступу української армії на Херсонщині в лавах окупаційних підрозділів на передовій з’явилася значна кількість дезертирів. Окупанти, насамперед з примусово мобілізованих Росією жителів Луганської та Донецької областей, втікають із позицій.
Для того, щоб покласти край дезертирству, російське командування ще у перший день контрнаступу ЗСУ відправили на другу та третю лінію оборони загороджувальні загони, сформовані з кадировців. Перед ними поставлено завдання протидіяти відступу передових підрозділів.
«На деяких ділянках фронту російські генерали утримували примусово мобілізованих жителів окупованих частин Донеччини та Луганщини, тож геть непідготовлене до участі у війні «гарматне м’ясо» під час перших атак української бронетехніки вирішило не помирати, а втекти із позицій. На посилення бойових дій на Херсонщині командування окупантів відреагувало достатньо швидко. Каральним загонам кадировців наказали швидко виїжджати на другу та третю лінії оборони та змушувати мобілізованих та російських строковиків повертатися відбивати втрачені позиції», – зазначено у публікації.
Гнати втікачів назад на передову Росія взялася неодноразово перевіреним способом – кадировці відкривали вогонь на знищення по тих, хто обурювався наказу вирушати вперед. На якийсь час це подіяло, і примусово мобілізовані жителі ОРДЛО за підтримки російських десантників здійснили кілька спроб повернути собі передові позиції. Однак ці спроби завершилися розгромом. І залишки окупаційних сил вимушені були відступити.
Для «мобілізованих» цей відступ закінчився плачевно.
«Останніх вишикували та безжально розстріляли перед іншими військами – аби ніхто із загонів агресорів не відступав навіть у безвихідній ситуації», – пише видання.
За даними розвідки, з ночі проти 29 серпня на всіх ділянках зіткнення на Херсонщині українські воїни почали тиснути на росіян і змусили російське командування поспіхом вирішувати, куди насамперед перекидати резерви.
«Через прориви фронту російські генерали активізували підвезення своїх резервів із Херсона на передову. Чимала кількість ординців, якими вирішили затикати дірки на максимально загрозливих напрямках, припала саме на мобілізованих на Донбасі, а також на бойовиків так званих «ДНР» та «ЛНР», – констатує видання.
Втім мобілізовані воювати, як виявилося, не хочуть. За що частина з них і була показово розстріляна.
«Саме із цим пов’язана достатньо серйозна стрілянина, яку вранці 30 серпня чули жителі тимчасово окупованого обласного центру. Бойові угруповання бойовиків та мобілізованих, які були розташовані як резервні під Херсоном, категорично відмовлялися вирушати ближче до лінії фронту. Командири впоратися з бунтом не могли, через що на місце знову ж таки викликали кадировців. За даними української розвідки, найманці чеченського фюрера для залякування розстріляли понад 30 «своїх». Тіла мобілізованих у квазіреспубліках вирішили не везти додому», – пише видання, посилаючись на дані розвідки.
Рішення не везти тіла додому пов’язане з небажанням окупантів «посилювати соціальну напругу» на окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Адже насправді масова відправка на передову чи не всього чоловічого населення заради амбіцій Кремля не знаходить підтримки в ОРДЛО.
«Подекуди настрої мешканців окупованих частин Донеччини та Луганщини стають дедалі більше проукраїнськими. Адже всі знають, хто розпочав другу фазу кривавої війни, а без втручання Росії та її повномасштабного нападу на Україну десятки тисяч шахтарів, вчителів, металургів та представників інших спеціальностей спокійно ходили б на роботу, а не гинули десь під Харковом чи Херсоном», – пише видання.