Лікар висловився про зараження COVID-19 вакцинованих і «броню» тих, хто перехворів
Після вакцинації від коронавірусу загроза заразитися не зникає повністю, хоча в такому випадку хвороба протікає легше. За словами лікаря-інфекціоніста Київської міської клінічної лікарні Євгена Дубровського, фіксується явище, що частіше підхопити вірус у щеплених є ризик саме на 5-8 день після уколу.
Про це медик розповів у своєму Facebook.
Чому заражаються вакциновані
Одним з пояснень такого феномена є припущення, що після вакцинації людина стає дуже вразливою. Через що лікар дав цінну практичну пораду — після щеплення принаймні на тиждень краще залишатися вдома і максимально знизити контакти.
«На превеликий жаль, серед тих, хто поступає в госпіталь, є також вакциновані всіма, без винятку, вакцинами, як однією, так і двома дозами. Говорити, що вакциновані є стовідсотково безпечними та не можуть заражати інших наразі не можна. Іноді бачимо, як цілі сім’ї щеплених хворіють амбулаторно, серед яких деякі потребують стаціонарної допомоги», — пише він.
Побочка від щеплення
Дубровський зазначив, що іноді трапляються рідкісні, але «чітко окреслені» побічні дії після вакцинації. Тому медик рекомендує перед щепленням заздалегідь звернутися до лікаря і пройти хоч мінімальний огляд і обстеження.
Особливо це потрібно тим, у кого є супутні захворювання. А при появі небажаних поствакцинальних наслідків важливо вчасно звертатися за допомогою.
Захист від COVID-19 у вакцинованих і хто вже перехворів
Як наголошує лікар, у людей, які вже перехворіли на коронавірус, з’являється «прекрасний захист своїми власними імунними клітинами» від повторних заражень, в тому числі й новими штамами вірусом.
«Ні Дельта, ні Лямбда, ні Йота, ні ще які варіанти мутацій не можуть наразі «пробити» захист перехворілих. Деякі поодинокі повторні випадки, які становлять 0,1% (пораховані на величезних вибірках), як і раніше, пов’язані з особливостями імунітету та є виключенням із загального правила. Відсоток важких хворих серед перехворілих теж вирахуваний — 0,05%», — розповів Дубровський.
Медик додав, що на своїй практиці тільки пару раз бачив, щоб ті, хто перехворів, зверталися в стаціонар, і в цих випадках мав місце дуже важкий імунодефіцит.
З посиланням на масштабні звіти Дубровський припустив, що люди, які перехворіли, становлять «мізерну загрозу для оточуючих» — набагато менше ніж ті, хто не хворів перед цим на COVID-19.