Про смерть пацієнта розповіла головна санітарна лікарка Буковини Наталія Гопко. Чи були у чоловіка якісь супутні захворювання, не повідомили.
Але санлікарка зауважила, що це не має значення. За її словами, померлий був невакцинованим проти коронавірусу і на його місці могла опинитися будь-яка нещеплена людина.
У нас вкрай рідко трапляються випадки госпіталізації з вакцинованими – як правило, це легкий перебіг. Однозначно це не реанімаційні хворі. Згідно статистики щодо госпіталізованих, 99,9% – це люди, які не мають жодного щеплення. Через низькі рівні вакцинації маємо всі підстави прогнозувати зростання захворюваності. За нашими прогнозами, хвороба протікатиме важче і матиме високі ризики летальності,
– заявила вона.
Що відомо про штам коронавірусу Дельта у Чернівецькій області
У Чернівецькій області виявили ще 23 випадки штаму коронавірусу «Дельта». Нині він переважає серед нових випадків COVID-19.
Більшість інфікованих цим варіантом лікувались у стаціонарах. Нині у лікарнях регіону перебуває 20 людей. Наймолодшому хворому один рік, а найстаршому – 80.
З середини липня ми зафіксували понад 50 випадків нового штаму. Це якраз період росту добових інфікувань,
– каже Гопко.
Гопко додала, що Дельта має менший інкубаційний період. Тому це може призвести до збільшення кількості інфікувань та госпіталізацій.
Коротко про варіант Дельта
- Концентрація вірусу в крові пацієнта з Дельта-штамом у 1 000 разів більша, ніж була в інфікованих диким штамом.
- У Великій Британії інфіковані штамом Дельта становлять 90% від усіх активних випадків COVID.
- Симптоми цього варіанту відрізняються від симптомів попередніх штамів. Найпоширеніші: лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить. Натомість кашель та втрата нюху чи смаку трапляються значно рідше.
Більше про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу