80% українців вимагають, щоб українська була головною мовою на ТБ

80% українців вимагають, щоб українська була головною мовою на ТБ

Близько 80% українців вважають, що саме українська мова має бути основною у теле- та радіоетері. Про це свідчать результати соціологічного опитування КМІС, яке провели на замовлення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

На запитання “якою мовою повинні здійснювати мовлення телеканали та радіостанції” 23,6% респондентів відповіли, що лише українською. 52,8% українців вважають, що на радіо та телебаченні мають лунати й українська, й російська мови, але солов’їна має бути основаною. 14,8% впевнені, що російська мова має бути головною в етерах.


Цікаво, що 58,7% українців підтримують політику зростання кількості україномовного продукту. І тільки 22,1% не згодні з цим.

Читайте також:   Не легко було, але я дізналась кoмy ми оплачуємо“тpaнcпopтyвaння гaзy”. Кoгo я і вcя кpaїна yтримyємо? Скaзaти щo я вражена – нiчoго не cкaзaти


Загалом, українці вважають, що мовні квоти позитивно вплинули на нашу культуру. Зокрема, половина помітила покращення української музичної індустрії. Ще третина людей каже, що кращими стали передачі на телеканалах.

Опитування проводилося з 17 травня до 7 червня 2019 року у 110 населених пунктах усіх областей України, окрім анексованого Криму та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Загалом було опитано 2021 респондент віком від 18 років.


Раніше у Нацраді казали, що середній показник присутності української мови на вітчизняному телебаченні досяг рекордних 92%. Майже всі новинарні випуски – україномовні, а популярні журналісти ведуть передачі державною.

Читайте також:   Зважаючи на всі "дзвіночки", канал "Прямий" давно варто було закрити, – голова Нацради

Такі високі показники, на думку члена Національної ради Сергія Костинського, використання української мови не були б можливими без впровадження мовних квот два роки тому. Цікаво, що квоти передбачають не менше 75% україномовного етеру. Але показник перевищив очікування можновладців.

Черговий спеціальний випуск загальнодержавної газети “Український інтерес” присвячений українській мові. Що таке Рідна мова, як стати українськомовним, а також інтерв’ю, есеї, аналітика та мовні дослідження – 32 сторінки, на яких кожний зможе відкрити для себе український інтерес.

Залиште свій коментар